Lenost je silná věc, no ne? Každopádně blog neumírá. Jen není tak aktivní a ostatně ani nikdy nebyl.
Takže pro všechny zbloudilé duše, co sem občas zavítají, budu se snažit!
A ráda bych se omluvila. Z jistých důvodů teď nemohu překládat doujiny. Což pravděpodobně taky není žádná katastrofa.

Sklad poznatků

Nemám vkus

15. května 2016 v 11:05 | Yu-chan
Včera jsem se rozhodla nespat. Tedy, ne úplně, ale byla jsem vzhůru až do půl jedné do rána dnešního dne, abych se mohla podívat na výsledky eurovize. Přiznám se, byla to první eurovize, kterou jsem sledovala. Nebudu tvrdit, že i poslední, výkony jsem viděla moc pěkné. Ale výsledky mě zklamaly. Nejspíš nejsem jediná, ale dnes v noci jsem od Evropy dostala jasný vzkaz: "Nemáš hudební vkus." Tak jsem se rozhodla, že to ze svého nevkusného pohledu zkritizuji.

Hodnota života

20. února 2016 v 16:37 | Yu-chan
Téma týdne na blog.cz mě zase jednou donutilo se zamyslet. Cena našich životů? Začala jsem uvažovat, jakou má vlastně lidský život cenu. Samozřejmě jsem přemýšlela i nad životem jako takovým, ovšem dnešní obchody vám mile rády poví, kolik musíte zaplatit za takové kuře. A došla jsem k překvapivému závěru. Život nemá cenu. Teď se možná ptáte, co to jsem za zatraceného misantropa, depkaře a kdo ví koho. Ale nechte mě své tvrzení patřičně obhájit.

My jsme přeci dospělí

14. října 2015 v 19:02 | Yu-chan
Poslední dobou jsem se dost zamyslela nad mladou generací, do které vlastně ještě patřím. Jenže jak se tak rozhlížím, mám pocit že to jde jako po schodech, kdy na tom mém to ještě docela jde, směrem nahoru se to o něco zlepšuje, ale o pár schodů pode mnou už to začíná být skoro katastrofa. Možná jenom histerčím, ale stejně se mi zdá, že ta dnešní mládež je čím dál horší a hádám, že až na dnešní mládež se mnou většinou budete souhlasit...

Zeměpisáři jak je znám

6. února 2015 v 21:08 | Yu-chan

Každý z nás má, nebo minimálně na základní škole měl, zeměpis. Všichni víme, jak těžké může být se nadrtit členitost Afriky, hydrosféru a všechny pojmy, co se celé geografie týče. Poslední dobou mám pocit, že učitelé zeměpisu jsou všichni stejní. Alespoň ti, se kterými jsem se zatím setkala. A kolikrát mi moji přátelé z jiných škol říkají, že u nich je to úplně stejné.

Předsudky

5. února 2015 v 20:24 | Yu-chan
Existují věci, které mi opravdu dokážou pít krev. A předsudky jsou jedna z nich. Netvrdím, že sama nějaké nemám, ale rozhodně je nikomu nevmetám do tváře s úsměvem a s pocitem nadřazenosti. Nemám nic proti asiatům a černochům. Nevadí mi homosexuálové. Ale hádám, že většina lidí taková není.

Samomluva

21. prosince 2014 v 11:38 | Yu-chan
Často se stává, že někdo mluví sám k sobě. Lidé si to často ani neuvědomují a pak se diví, že lidé kolem nich se začnou třeba zničehonic smát a oni netuší, co že je vlastně tak vtipné, dokud jim někdo nevysvětlí, že své myšlenky říkali nahlas.

Slova pod zámkem

14. prosince 2014 v 16:38 | Yu-chan
Na světě snad ani neexistuje člověk, který by neměl jediné tajemství, ať už malé a téměř nepodstatné nebo velké, které se oné osoby týká víc, než dost. Každý má něco, co tají. O nikom nevíte úplně všechno.

 
 

Reklama