Lenost je silná věc, no ne? Každopádně blog neumírá. Jen není tak aktivní a ostatně ani nikdy nebyl.
Takže pro všechny zbloudilé duše, co sem občas zavítají, budu se snažit!
A ráda bych se omluvila. Z jistých důvodů teď nemohu překládat doujiny. Což pravděpodobně taky není žádná katastrofa.

Únor 2016

Hodnota života

20. února 2016 v 16:37 | Yu-chan |  Sklad poznatků
Téma týdne na blog.cz mě zase jednou donutilo se zamyslet. Cena našich životů? Začala jsem uvažovat, jakou má vlastně lidský život cenu. Samozřejmě jsem přemýšlela i nad životem jako takovým, ovšem dnešní obchody vám mile rády poví, kolik musíte zaplatit za takové kuře. A došla jsem k překvapivému závěru. Život nemá cenu. Teď se možná ptáte, co to jsem za zatraceného misantropa, depkaře a kdo ví koho. Ale nechte mě své tvrzení patřičně obhájit.

Yato

19. února 2016 v 11:35 | Yu-chan |  Noragami
Občas existuje dobrý důvod vracet se na místa, ze kterých se vám posledně málem nepovedlo zůstat. A Yato se tam taky vrátil, jenže bohyně ho teď překvapila. Její podoba se od posledně změnila. Navíc Yatovi stačí slyšet jen vlastní jméno, aby ho to odzbrojilo. Obzvlášť když ho říká právě ten hlas.
Postavy: Yato, Yukine, Izanami
Upozornění: Shounen-Ai, může obsahovat spoilery ke druhé sérii. Spíš pokud jste ji neviděli, pravděpodobně nepochopíte.

Moji strašáci

17. února 2016 v 21:30 | Yu-chan |  O mně a o blogu
Každému se někdy zdá noční můra. Ani já bohužel nejsem výjimkou. Tak mě napadlo sepsat seznam pěti nočních můr - nebo spíš těch strašidel, co mi po nocích nedávali spát - na které pravděpodobně v životě nezapomenu. Jen předem upozorňuji, že některým se možná zdá o požárech, o masových vrazích, psychopatech a bůhvíčem dalším, ale Yumerin ne. Yumerin totiž děsí úplně jiní strašáci.


Jasné vlivy evoluce

16. února 2016 v 22:21 | Yu-chan |  O mně a o blogu
Už nějakou tu dobu o sobě mohu tvrdit, že jsem yaoistka a každá yaoistka přece musí znát klasiky jako jsou Junjou Romantica a Sekai Ichi Hatsukoi a Boku no Pico. Nedávno jsem se rozhodla, že se dodívám právě na nejnovější - tedy třetí - sérii Junou Romanticy (Dále už jen JR) a zjistila jsem něco šokujícího. Místo na děj se dívám na chyby v něm, směji se nad povahami postav a dokonce podezírám tvůrce, že začali šidit animaci. Pokud taková ovšem nebyla vždy a já si toho pro svou fanatickou touhu po něčem teplém nevšimla. Otázka tedy zní: Mohu se po takovémto kritickém pohledu právě na všemi yaoistkami milovanou JR ještě počítat za jednu z nich? A právě téhle otázce (a dělání si srandy z JR) chci zasvětit tento článek.

Přítel do nepohody

7. února 2016 v 10:39 | Yu-chan |  Hetalia
Ne vždycky se nám v životě dějí pěkné věci a když už se stane něco špatného, nechceme na to být sami. Navíc, co by byl za úžasného kamaráda, kdyby nepřijel Francisovi dělat společnost.
Postavy: Prusko, Francie
Upozornění: Shounen-Ai