Lenost je silná věc, no ne? Každopádně blog neumírá. Jen není tak aktivní a ostatně ani nikdy nebyl.
Takže pro všechny zbloudilé duše, co sem občas zavítají, budu se snažit!
A ráda bych se omluvila. Z jistých důvodů teď nemohu překládat doujiny. Což pravděpodobně taky není žádná katastrofa.

Teaser Tuesday (11)

3. listopadu 2015 v 11:11 | Yu-chan |  Teaser Tuesday
Originální Teaser Tuesday je na blogu Should Be Reading. O co jde? Mám vzít knihu, kterou aktuálně čtu, otevřít ji na náhodné stránce a opsat sem úryvek, napsat jméno autora, název knihy.Maybe I should take advantage of the fact that the books are out of order: No one will notice if one goes missing - or several. I reach for one with a dragon embossed on the spine; the dragon's mouth is open, and fire spews out forming the title: Flames and Blazes - The Art of Burning.
A shaft of light widens on the shelf before me, and I jerk around, sending the book sailing, pages flapping. Something flies out as the book hits the floor.
Snow is standing in the doorway. "What are you doing here?" he demands. His blade is already out.
I've seen that sword in action enough, you'd think I'd be terrified - but instead it's reassuring. I've dealt with this, with Snow, before.
I must truly be exhauted, because I tell him the truth: "Looking for one of my mother's books."
"You're not supposed to be in here," he says, both hands on his sword.
I hold my light higher and step away from the shelves. "I'm not hurting anything. I just want a book."

A teď prosím prostor pro můj amatérský překlad!!

Možná bych měl využít toho, že knížky jsou všelijak poházené: Nikdo si nevšimne, když jedna - nebo víc - zmizí. Sáhnu po jedné s drakem na hřbetu. Z otevřené tlamy mu šlehají plameny a tvoří tak nápis: Plamen a žár - Umění ohně.
Poličku přede mnou ozáří paprsek světla a já sebou trhnu. Knížka mi vyletí z rukou, až stránky šustí a něco z nich vypadne, když kniha udeří o zem.
Snow stojí ve dveřích. "Co tu děláš?" ptá se. Meč už má připravený.
Viděl jsem dost z toho, co ta čepel dokáže. Mysleli byste, že budu vyděšený, ale místo toho mě to uklidňuje. Už jsem se s tím, a se Snowem, vypořádal.
Musím být vážně vyčerpaný, protože řeknu pravdu. "Hledám jednu z matčiných knih."
"Nemáš tu co dělat," říká s oběma rukama na meči.
Zvednu své světlo a odstoupím od polic. "Nedělám nic špatného. Jenom chci knížku."

Pamatujete se na Fangirl? Kdo z vás četl tuto knihu od Rainbow Rowellové, jistě si pamatuje na dvojici kouzelníků, o nichž Cath tak ráda psala fanfikce - Baze a Simona. A právě jejich příběh Rainbow rozepisuje v knize Carry On. Knížka je o vyvoleném Simonu Snowovi, který byl předurčen k tomu, že jednoho dne zachrání svět mágů. Bohužel se mu kouzla nedaří. Simon chodí na školu mágů, kde je ředitelem sám Mág. ???Kelímek??? (či jak si to přeložit) mu za spolubydlícího na celou dobu studia vybral jistého Baze, se kterým se nenávidí(?) už od úplného začátku. Jenže pak se objeví zpráva ze záhrobí, která je přiměje ke spolupráci, a tak se Baz, Simon a jeho kamarádka Penny začnou snažit dopadnout člověka zodpovědného za smrt Bazovy matky. A svět se Simonovi rychle mění...

Nejdřív mě, prosím, nechte vydechnout, jelikož opravdu toužím vám zdělit své dojmy z této knihy.
Dočetla jsem ji už včera... A plánuju si jí v nejbližší době přečíst znova. A pokud až vyjde i v češtině tak ještě jednou. Abych se přiznala, je to první knížka, co jsem četla v Angličtině... A přečetla jsem ji mnohem rychleji, než jsem čekala. 522 stran padlo za pět dní.
A teď ten názor. B(f)BE - the Best (fucking) Book Ever. (Nevěřila jsem, kolikrát se tam to slovo vyskytlo.) Jakožto yaoistka tu knížku vnímám skoro jako dar z nebes... Je. To. Teplý.... xD a Baz se Simonem jsou vskutku skvělý pár. :3
Ale i když pominu fakt, že hlavní hrdinové se dají dohromady, je ta knížka naprosto skvělá. A rozhodně ji doporučuji všem,kdo mají rádi kouzla a koho fakt, že kniha obsahuje "homoromantické" pasáže neodpuzuje.
Carry On!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama