Lenost je silná věc, no ne? Každopádně blog neumírá. Jen není tak aktivní a ostatně ani nikdy nebyl.
Takže pro všechny zbloudilé duše, co sem občas zavítají, budu se snažit!
A ráda bych se omluvila. Z jistých důvodů teď nemohu překládat doujiny. Což pravděpodobně taky není žádná katastrofa.

Teaser Tuesday (10)

13. října 2015 v 17:45 | Yu-chan |  Teaser Tuesday
Originální Teaser Tuesday je na bloguShould Be Reading. O co jde? Mám vzít knihu, kterou aktuálně čtu, otevřít ji na náhodné stránce a opsat sem úryvek, napsat jméno autora, název knihy.
"Ta petlice na brance mi dělá starosti," řekne Harry, když slunce začíná klesat k obzoru. "Neměla za úkol udržet nečisté na druhé straně. Jenom měla chránit tenhle průchod."
Zachvěju se, když se podívám na drátěná dvířka, která nás chrání před tou krvežíznivou hordou. Podívám se na ploty, které máme z obou stran, vidím, že jsou daleko od sebe, ale sbíhají se, jak se vzdalují od vesnice. Oka mají zrudlá rzí, proplétají se mezi nimi větvičky. Na tuto cestičku se nesmí chodit, o ploty se proto nikdo nestaral. A mě napadá, kolik asi nečistých by se o ně muselo opřít, aby se zábrana poddala.
"Měli bychom jít někam dál," navrhne Travis. "Dost daleko, aby o nás ztratili zájem a vrátili se zase do vesnice. Přestali tlačit na tu bránu. Možná..." Nedořekne, ale potom jako by hlas zase našel. "Možná je přes noc dokážou porazit. Získat kontrolu nad vesnicí. Nikdo na to neodpoví, proto Travis honem dodá: "Měli bychom jim aspoň jednu noc dát; uvidíme, jak to bude vypadat ráno."
Harry přikývne, v ruce pořád ještě svírá sekeru, ramena má napjatá.
Já neříkám nic. Nemůžu věřit vlastním emocím, tomu chvění, které mi prochází nohama i rukama. Otočím se k cestě, ostatní se pořád ještě soustředí na bránu, Cass se věnuje jenom Jacobovi. Ujdu pár kroků, vyděšená a nadšená zároveň.


Další knížka, která se mi dostala pod ruku. Tentokrát jde o knihu Les rukou a zubů od Carrie Ryanové. Děj začíná ve vesničce obehnané plotem, který ji chrání před útoky nečistých, co si budeme nalhávat, jsou to úplně normální zombíci, jen nejdou přímo po mozcích. Hlavní postava, Mary, hned na začátku přichází o matku, její starší bratr je na ni naštvaný za to, že nechala matku umřít právě takovým způsobem, a kluk, který si o ni řekl, se už neozval. No jo, to je logické, že když vás nikdo nechce, stanete se jeptiškou přidáte se k sesterstvu. Sesterstvo má ve vesnici všechno pod palcem. Řídí rozdělování potravy, ochránce, kteří opravují plot, a tak dále. Zkrátka spojka z bohem. Mary však zjišťuje, že sesterstvo má obrovská tajemství. Že by jejich vesnice nebyla ta poslední? Že by les přece jen nebyl nekonečný? A tak se jednoho dne, když se vesnice ocitne pod útokem, spolu se svým milovaným Travisem, snoubencem Harrym, (no jo, složitá lovestory je potřeba v každém dívčím románu) nejlepší kamarádkou Cass, bratrem a dalšími vydá cestou za plot, aby našla svůj vysněný oceán.

Nejdřív se mi příliš nepozdával styl psaní... Ale pak jsem došla k názoru, že to bude překladem, protože tolik chyb jsem v jedné knížce ještě neviděla. Například několikrát se objevující slovní spojení "utéct se někam" nebo nové sloveso "štěkalát" tzn. štěkat... Ale jinak se mi knížka líbí... Takže se můžete bát, že se tu objeví i další díly. xD Tak ne. Nakonec jsem se rozhodla vás jich "ušetřit." Ale mám dočtenou celou trilogii a musím říct, že času stráveného nad těmito knihami rozhodně nelituji. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama