Lenost je silná věc, no ne? Každopádně blog neumírá. Jen není tak aktivní a ostatně ani nikdy nebyl.
Takže pro všechny zbloudilé duše, co sem občas zavítají, budu se snažit!
A ráda bych se omluvila. Z jistých důvodů teď nemohu překládat doujiny. Což pravděpodobně taky není žádná katastrofa.

Teaser Tuesday (7)

1. září 2015 v 19:42 | Yu-chan |  Teaser Tuesday
Originální Teaser Tuesday je na blogu Should Be Reading. O co jde? Mám vzít knihu, kterou aktuálně čtu, otevřít ji na náhodné stránce a opsat sem úryvek, napsat jméno autora, název knihy.

"Ano, Fischer se postará o to, abychom měli každý den o čem psát. Rusové a šachový svaz jsou kvůli němu úplně vytočení, stejně jako americké zastupitelství, veškerý tisk a kdovíkdo ještě. Šachový svaz nechal vyrobit úžasnou šachovnici z islandské lávové horniny gabro, ale Bobby ji odmítl. Pak byly vyrobeny tři šachovnice ze dřeva, z růžového dřeva, z teaku a ještě jedna. Jemu ale nic není dost dobré. Oproti němu Spasskij je přímo ztělesněná vyrovnanost a klid. V podstatě se tá považovat za zázrak, že už dávno neodjel."
"Chce nastoupit proti Fischerovi," řekl Albert. "O to přece konečně jse, ne? Za každou cenu."
"Američani říkají, že pro to existuje jediné vysvětlení. Chce hrát. Toho chlapce zabili cizinci?"
Albert se pokusil zahrát téma do autu.
"Těžko říct," odvětil, zatímco se snažil vycouvat ze sálu a dostat se ke schodišti.
"Jsi tady snad kvůli tomu?"
"Ne, to jistě ne."
"Ale zvažujete možnost, že by se mohlo jednat o cizince, ne?"
"Ehm..."
"Chci říct, že se to tu cizinci jen hemží."
"Zvažujeme to jako jakoukoli jinou možnost," řekl Albert. "Při současném stavu věcí lze uvažovat o čemkoli."

Možná jste někdy slyšeli o Arnalduru Indriðasonovi, jak tvrdí obal knihy, Islandskému Aurovi No.1. Jedná se o knížku Duel popisující případ patnáctiletého chlapce zavražděného v kině a to právě v době, kdy se v Rejkjavíku má konat mistrovství světa v šachu. Kriminalista Marian Briem dostal tento případ na starosti, ale zjišťuje, že to rozhodně nebude tak jednoduché, jak se zprvu zdálo. Spolu se svým kolegou Albertem začíná přemýšlet, jestli vražda nemá něco společného s onou velkou událostí, kdy se spolu uprostřed studené války za šachovnicemi setkávají Sovětský Svaz a Spojené Státy. Stále si tím však nemůže být úplně jistý.

Jak možná někteží víte, jsem šachomilka, takže tahle kniha mě upoutala, jen co jsem zahlédla ten překrásný obal. Ono mistrovství světa v šachu byl jediný jeden z důvodů, proč jsem knihu koupila. I přesto, že se jednalo o kvalitního autora, jsem nečekala, že mě kniha bude vážně bavit. Je to totiž má první detektivka a já myslela, že takový žánr není pro mě. Ale knížka mě příjěmně překvapila! Už od samotného začátku mě baví a i když jsem naprosto nadšená, když se během děje začne mluvit o mistrovství, ostatní části nejsou o nic horší. Takže pokud nejste vyloženými odpůrci detektivek, knížku vřele doporučuji.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama